LAJMI I FUNDIT:

MrBeast thyen rekordin në rrjetin social X

MrBeast thyen rekordin në rrjetin social X

Vlogeri i njohur MrBeast së fundmi bëri histori në platformën e X të Elon Musk.

Postimi i tij i bërë ditë më parë ka marrë një rekord të shpërndarjesh në platformën e rrjeteve sociale me 3.6 milionë riposte, transmeton Telegrafi.


Pasi kishte fituar 250 mijë dollarë përmes videos së tij të publikuar në X ai vendosi të shpërblejë 10 persona në këtë platformë.

Kështu ai bëri një postim për këtë dhe u kërkoi që ta shpërndajnë postimin e tij dhe ta ndjekin gjithashtu në platformë.

Ishte pikërisht ky postim që mori një rekord të shpërndarjeve në rrjetin social X. Madje ka hyrë edhe në rekordin Guinness. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Veçoria e ardhshme e Google Maps ju dërgon në destinacionin e dëshiruar pa pasur nevojë për internet

Veçoria e ardhshme e Google Maps ju dërgon në destinacionin e dëshiruar pa pasur nevojë për internet

Teknologji
X-i i Elon Muskut jashtë funksionit

X-i i Elon Muskut jashtë funksionit

Teknologji
Zhvillohet gara e parë midis një aeroplani luftarak me pilot njerëzor dhe një tjetri të kontrolluar nga Al

Zhvillohet gara e parë midis një aeroplani luftarak me pilot njerëzor dhe një tjetri të kontrolluar nga Al

Teknologji
Roboti u pyet

Roboti u pyet "a mund ta ndërton vetveten", me përgjigjen i habiti të gjithë

Teknologji
BE kërcënon TikTok Lite me ndalim

BE kërcënon TikTok Lite me ndalim

Teknologji
Google ka zhvilluar një model të ri të AI që mund të ndihmojë në parashikimin e motit – përfshirë “detaje kritike në lidhje me katastrofat e afërta”

Google ka zhvilluar një model të ri të AI që mund të ndihmojë në parashikimin e motit – përfshirë “detaje kritike në lidhje me katastrofat e afërta”

Teknologji
Kalo në kategori