Mourinho: Unitedi e meritoi më shumë se ne fitoren

Jose Mourinho është deklaruar rreth humbjes që pësoi Tottenham Hotspuri ndaj Manchester Unitedi në Old Trafford.

Spurs u mposhtën në udhëtim te Djajtë e Kuq me rezultat 2-1, derisa trajneri portugez ka pësuar humbjen e parë te skuadra e tij e re.

Special One deklaroi pas ndeshjes se Unitedi ishte më i mirë se ata dhe përfunduan aksionet e tyre me sukses.

Manchester United vs Tottenham (Foto: Stu Forster/Getty Images/Guliver)

“Rezultatet e United ndaj skuadrave të mëdha kanë qenë të mira, Chelsea, Liverpool, Leicester”, ka thënë Mourinho.

Lexo po ashtu Mourinho pëson humbje në rikthimin në Old Trafford pasi Unitedi mposhti Tottenhamin

“Mënyra se si luajnë ata është e lehtë për ta. Ata nuk kanë frikë që të mbrohen dhe që të luajnë përpara”.

“Është më e lehtë për që të luajnë ndaj një skuadre më të mirë, ndaj një skuadre që e kërkon më shumë ta mbajë topin. Ata ishin më të mirë se ne në fushë dhe e merituan fitoren”, ka shtuar më tej portugezi. /Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes