Moti sot do të jetë me vranësira dhe i ftohtë, në orët e mbrëmjes do të ketë kushte për reshje të borës.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -7 deri më 1 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 0 deri në 7 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti pritet të jetë shumë i ftohtë me temperatura ndër 0 gradë./Telegrafi/