Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Nga pjesa juglindore e vendit do të fryjë një erë e lehtë.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 6 deri më 16 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 19 deri më 26 gradë celsius.

Edhe për nesër pritet që moti të jetë me diell dhe vranësira lokale./Telegrafi/