Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 8 deri më 18 gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 24 deri më 25 gradë celsius..

Në Shkup dhe rrethinë temperaturat do të lëvizin prej 14 deri më 33 gradë celsius./Telegrafi/