Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Në pjesën jugore do të ketë reshje të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 9 deri 18 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 22 deri 33 gradë celcius.

Edhe nesër moti pritet të jetë me vranësira dhe reshje të shiut në disa vende, ndërsa gjatë fundjavës parashihet sërish rritje e temperaturave./Telegrafi/