Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, ndërsa në vendet malore do të ketë reshje të borës.

Reklama

Në vend do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës verilindore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin do të lëvizin prej 2 deri 7, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 4 deri 9 gradë celsius.

Nesër moti do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut./Telegrafi/