Siç njoftojnë nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike, në gjithë territorin e posaçërisht në pjesën juglindore temperaturat do të arrijnë deri 40 gradë celsius.

I gjithë territori i vendit do të jetë në të ashtuquajturën fazë e e verdhë për temperatura të larta.

Në Shkup temperatura maksimale do të arrijë deri 37 gradë celsius, ndërsa temperaturat e sotme pritet të jenë mbi mesataren e kësaj periudhe të vitit.

Deri të premten në gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut dhe më pastaj do të ketë moti me diell./Telegrafi/