Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me vranësira të ndryshueshme dhe reshje të dobëta lokale të shiut. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 22 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe periudha dielli. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 20 gradë Celsiusë