Moti nesër do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Nga pjesa jugore e vendit do të fryjë një erë e lehtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 1 deri më 10 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 9 deri më 30 gradë celsius.

Gjatë ditëve në vijim moti do të jetë me diell me temperatura mbi mesataren ditore për këtë periudhë të vitit./Telegrafi/