LAJMI I FUNDIT:

Mot me diell dhe vranësira

Mot me diell dhe vranësira

Për të shtunën në Kosovë parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri në 11 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 26 gradë Celsius.


Era do fryjë kryesisht nga drejtimi i veriut me shpejtësi prej 15-37 km/h. /Telegrafi/