Një udhëtim me varkë i një gruaje nga Miami në Bahamas mori një kthesë të frikshme kur ajo e gjeti veten duke notuar vetëm pak centimetra larg nga një peshkaqen gati tri metra të gjatë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Iso Machado ishte duke festuar ditëlindjen e saj në një anije të një miku të premten e kaluar, kur ajo vendosi të bënte një “rrëshqitje” poshtë në ujërat më poshtë.

Dhe është videoja e regjistruar nga shoku i djalit të Machado, Kevan Sarota që tregon se po brohoriste ndërsa ajo zhytet në det.

Ky ishte edhe momenti kur një anëtar i ekuipazhit në kuvertë vuri në dukje një “figurë të errët” në ujë që po notonte drejt në Machado.

Dhe djali i saj, Anthony, atëherë dëgjohet duke thirrur: ‘Oh zot, oh zot, mami! Mos u frikëso, mos u frikëso!’.

Siç vlerësohet më tej, ka qenë aftësia e Machado për të qëndruar e qetë nën presion ka të ngjarë që ajo të shmangte një fund më të dhunshëm të takimit të saj me peshkaqenin. /Telegrafi/