Është koha ta bëni një pushim për qejfi, me një fjalë ta shijoni verën para kohe.

Verën para kohe e shijoni vetëm në vende tropikale, sidomos në një vend ku nga rëra e shkretëtira tani është një ndër vendet më të frekuentuara ku veçohet nga kultura, sporti, aventurat pa fund e deri te lukset që ofrojnë hotelet, në Dubai keni dhe mund të bëni shumëçka.

E jona është të ju tregojmë se çka është mirë andaj po ju prezantojmë në pika të shkurta disa gjëra që patjetër duhet ti bëni në Dubai, në qytetin e ëndërrave, sepse pjesën e më shumë informatave rreth tyre po ju lëmë befasi kur të shkoni:

Dhow Cruise Marina ju ofron një eksperiencë unike të përjetimit të gjithë atyre që i thamë më lart por vetëm në mënyrë të veçantë – duke lundruar me një prej anijeve të famshme ku do të kaloni çaste të magjishme, pse jo edhe darkë romantike.

Desert Safari është eksperienca qe asesi nuk bën të anashkalohet, ku do të shijoni shkretëtirën në formën që ju dëshironi.

Burj Khalifa ndërtesa ikonë e Dubait është Burj Khalifa, që është e gjatë 829.8 metra dhe është ndërtesa më e madhe në botë dhe më e famshmja që nxit më së shumti interesim në Dubai.

Global Village – Është vend ku do ta gjeni veten në detaje, dhe është e bazuar në pesë shijet e famshme – pamjen, dëgjimin, shijimin, erën dhe prekjen – gjëra që nuk duhet ti humbisni kur të shkoni në Dubai.

Dubai Parks & Resorts Në Dubai Parks and Resorts nevojat e juaja të argëtimit janë të mbledhura të gjitha në një vend.

Atlantis Aquadventure Parku ujor, i bazuar në Atlantis, The Palm, në Palm Jumeirah – ishullin e famshëm të krijuar nga dora e njeriut – është një vend për t’u relaksuar pas disa ditëve të ngarkuara me shoping dhe shëtitje

Arsyet pse ta vizitoni Dubai veçse i patë, u bindët që të shkoni në qytetin e ëndërrave por tash jeni kureshtarë të dini se si dhe me çka të shkoni dhe shumë e shumë informata tjera.

Përgjigja është shumë e thjeshtë, këtë udhëtim magjepsës dhe të paharruar ju mundëson AS TRAVEL që AS me përshkrua nuk keni me ditë, po ashtu jeni edhe nën shoqërinë e Turkish Airlines.

5 ARSYE QË TË UDHËTONI ME TURKISH AIRLINES NGA PRISHTINA ME AS TRAVEL CLUB

1.
Arritja bëhet në orën 05:55 në mëngjes. Gjë që ju mundëson të shfrytëzoni ditën e plotë, për dallim nga oraret tjera të cilat arrijnë pasdite vonë apo në mbrëmje që rrjedhimisht ju bën të keni më pak ditë të shfrytëzueshme në pushimin tuaj.

2.
Ushqimi në kuvertë dhe i përfshirë në çmim të biletës është një nga pikat me rendësi të madhe që fluturimi juaj të jetë sa më i këndshëm. Ah, mos te harrojmë, ushqimi i Turkish Airlines dihet që shijon shumë! Kjo e bën akoma më të fortë krahasimin me ushqimet me pagesë në fluturimet tjera.

3.
Për dallim të nisjes nga rajoni, ju kurseni 4 orë në nisje dhe 4 në kthim duke udhëtuar nga Prishtina. Kjo bën që kohëzgjatja të shkaktoj lodhje dhe detyrimisht shpenzime të paparashikuara të cilat evitohen duke fluturuar me Turkish Airline.

4.
Fluturimi është me linjë në Dubai, duke bërë kështu që të kurseni kohën tuaj nga aeroporti i Abu Dhabi deri në Dubai si dhe testin PCR në kthim, i cili nuk është i nevojshëm për udhëtim nga Dubai. Duke ju mundësuar të kurseni 80 € në PCR testin dhe 120 deri 150 €për transferrin Dubai – Abu Dhabi dhe Abu Dhabi – Dubai.

5.
Kurseni xhepin tuaj. Mos bini pre e truqeve të çmimeve të reklamuara që në shikim të parë mund të jenë joshëse, mirëpo në realitet ato vetëm se ju dëmtojnë financiarisht.


Andaj, bëni zgjedhjen e duhur me AS Travel, udhëtoni si zotni.