LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur tornado e frikshme – që la pesë të vdekur – godet linjat elektrike në Guangdong të Kinës

Momenti kur tornado e frikshme – që la pesë të vdekur – godet linjat elektrike në Guangdong të Kinës

Një video ka kapur momentin kur një tornado e fuqishme dhe e frikshme në Kinën jugore që vrau pesë persona goditi linjat elektrike.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, tornado përfshiu provincën Guangdong të shtunën, duke lënë disa të lënduar, ndërtesa të shumta të dëmtuara dhe ndërtesa të panumërta pa energji elektrike.

Observatori Meteorologjik i Distriktit Zengcheng në Guangzhou lëshoi një alarm për tornado në orën 15:23 me orën lokale me zyrtarët e motit të qarkut që lëshuan gjithashtu një paralajmërim portokalli për stuhi shiu disa minuta më parë.


Kështu, “kokrra” breshëri, që thuhet se ishin në madhësinë e topave të golfit, u panë duke u përplasur në tokë në Guangzhou dhe Shanwei në provincën lindore Guangdong.

Njerëzit pësuan lëndime në kokë pasi u goditën nga breshëri.

Mediat ndërkohë raportuan se xhamat e makinave dhe ndërtesave ishin thyer dhe çatitë ishin thyer.

Kafshë të shumta u vranë gjithashtu gjatë stuhisë me breshër, me një përdorues kinez të mediave sociale që tha se nuk ishte breshër “por plumba vertikalë”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gazetarja e televizionit serb e thotë në një transmetim Live:

Gazetarja e televizionit serb e thotë në një transmetim Live: "U shënua 29 vjetori i gjenocidit kundër boshnjakëve të Srebrenicës"

Serbia
Nëse Biden largohet, çfarë ndodh me paratë e tij?

Nëse Biden largohet, çfarë ndodh me paratë e tij?

Amerika
SHBA-ja dhe Gjermania zbulojnë planin rus - Moska planifikon ta vras shefin e fabrikës më të madhe gjermane të armëve

SHBA-ja dhe Gjermania zbulojnë planin rus - Moska planifikon ta vras shefin e fabrikës më të madhe gjermane të armëve

Evropa
U regjistruan mijëra vetëtima në të gjithë vendin – reshje të mëdha shiu dhe erëra të fuqishme në St. Gallen të Zvicrës

U regjistruan mijëra vetëtima në të gjithë vendin – reshje të mëdha shiu dhe erëra të fuqishme në St. Gallen të Zvicrës

Evropa
Vdekja 'e papritur': Gjendet i vdekur gjenerali që vlerësohej si dëshmitar kyç në një skandal të madh korrupsioni në Ministrinë ruse të Mbrojtjes

Vdekja 'e papritur': Gjendet i vdekur gjenerali që vlerësohej si dëshmitar kyç në një skandal të madh korrupsioni në Ministrinë ruse të Mbrojtjes

Botë
Një grua, shtetaze kineze, që u zhduk në det është gjetur e gjallë pas 36 orësh – publikohet momenti i shpëtimit

Një grua, shtetaze kineze, që u zhduk në det është gjetur e gjallë pas 36 orësh – publikohet momenti i shpëtimit

Azia
Kalo në kategori