LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur makina e “tradhtarit ukrainas” hidhet në erë në një atentat kundër tij – pasi ai u pa duke ecur drejt saj

Momenti kur makina e “tradhtarit ukrainas” hidhet në erë në një atentat kundër tij – pasi ai u pa duke ecur drejt saj

Ky thuhet të jetë momenti kur një kolonel i diskutueshëm në shërbimet sekrete të Ukrainës, i cili kaloi në anën e Rusisë, i mbijetoi një atentati me bombë në makinë në Moskë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për pamje që tregojnë momentin kur shpërthen vetura e tij, duke e lënë atë me plagë në krah dhe këmbë, për të cilat po trajtohet në spital.


Ish-nënkoloneli i SBU të Ukrainës, Vasily Prozorov, 48 vjeç, u pa duke ecur drejt automjetit të tij përpara shpërthimit.

Ai u pa më vonë në foto i ulur në pjesën e pasme të makinës, i plagosur.

Makina e tij u shkatërrua nga shpërthimi, por jeta e tij nuk është në rrezik, sipas raportimeve.

Ndërkohë një burim në shërbimet e urgjencës konfirmoi për mediat ruse se Prozorov u plagos pas aktivizimit të mjetit shpërthyes.

Burimi anonim tha se shpërthimi ndodhi kur Prozorov nisi makinën e tij jashtë shtëpisë së tij në veri të Moskës.

Media shtetërore ruse citoi një burim të afërt me Prozorov – gjithashtu në mënyrë anonime – i cili tha se ai ishte gjallë dhe se jeta e tij nuk ishte në rrezik.

Ndryshe, Prozorov konsiderohet si tradhtar në atdheun e tij.

Ai u transferua në Rusi ‘disa vite më parë’ dhe, siç raportohet, ka bashkëpunuar me shërbimet e inteligjencës ruse që nga viti 2014. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vdekja e presidentit iranian, çfarë dihet deri më tani

Vdekja e presidentit iranian, çfarë dihet deri më tani

Azia
Pamjet që tregojnë transportimin e kufomave pas rrëzimit të helikopterit iranian

Pamjet që tregojnë transportimin e kufomave pas rrëzimit të helikopterit iranian

Azia
Droni turk kishte lokalizuar mbetjet e helikopterit të rrëzuar të presidentit iranian, pamje nga droni

Droni turk kishte lokalizuar mbetjet e helikopterit të rrëzuar të presidentit iranian, pamje nga droni

Azia
Momenti kur gazetari i televizionit shtetëror iranian, kumton lajmin për vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi

Momenti kur gazetari i televizionit shtetëror iranian, kumton lajmin për vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi

Azia
Zëvendëspresidenti i Iranit merr postin e presidentit, ka 50 ditë për të organizuar zgjedhjet – kush është Mohammad Mokhber?

Zëvendëspresidenti i Iranit merr postin e presidentit, ka 50 ditë për të organizuar zgjedhjet – kush është Mohammad Mokhber?

Azia
Pamje nga droni shfaqin copëzat e helikopterit të rrëzuar të presidentit iranian

Pamje nga droni shfaqin copëzat e helikopterit të rrëzuar të presidentit iranian

Azia
Kalo në kategori