LAJMI I FUNDIT:

Pamje – momenti kur edhe dorasi i dyshuar futet në restorantin ku po darkonin Liridona dhe Naim Murseli

Pamje – momenti kur edhe dorasi i dyshuar futet në restorantin ku po darkonin Liridona dhe Naim Murseli

Është publikuar videoja e momentit kur Granit Plava, i dyshuar për vrasjen e Liridona Ademajt, hyn në restorantin ku ajo po darkonte me dy fëmijët dhe bashkëshortin e saj, Naim Murseli, i cili dyshohet se ka porositur vrasjen e saj.

Pamjet tregojnë se Plava është futur në restorantin ku po darkonte familja Murseli pak pas tyre dhe i njëjti është kamofluar me një kapelë në kokë.

Publikohen pamjet nga restoranti ku Naimi e dërgoi Liridonën pak para vrasjes
Lexo po ashtu Publikohen pamjet nga restoranti ku Naimi e dërgoi Liridonën pak para vrasjes

Sipas Gazetës Sinjali e cila i ka publikuar pamjet, bëhet fjalë për natën e 29 nëntorit, kur Liridona u vra nga i dyshuari Plava.

Pas përfundimit të ndejës së tyre, Naimi bashkë me Liridonën dhe fëmijët janë nisur me veturën e tyre, deri kur arritën në rrugën ‘Dalip Alshiqi’ e ku gjoja u kanë dalë në pritë grabitësit e armatosur, që në fakt ishte Plava, i cili dyshohet se e qëlloi nga afërsia Liridonën me plumb në qafë.

Darkën para tragjedisë, e ka përmendur edhe babai i të ndjerës, Hajdar Ademaj, i cili ka deklaruar se para se të nisej për në Prishtinë, Liridona kishte qëndruar për vizitë te familja e saj në Gjakovë.

Ademaj tha se Liridona e kishte njoftuar se bashkë me Naimin do shkojnë për të ngrënë bukë në Graçanicë.

At ditën e mram, ka thënë babë po shkoj. I thash ku, tha tek shpija babë. Jo babë po shkoj tha. U shku. Kur ka mbërri ai në Prishtinë atje e ka thirr burrin e vet i ka thënë ku je thotë erdha në Gjakovë për me ju bë befasi fëmijëve që jom ardh me ju marr. Sonte babë tha a e din se ku jena tu dasht me shku, tha jemi ka dojmë me shku në Graçanicë me hangër bukë. Thashë u ba e të fala Naimit. Kur u bë 20:15 minuta kam ndi që u vra qika” ka thënë pas aktit tragjik, Hajdar Ademaj.