Momenti emocionues i ndeshjes, futbollistët e Kosovës dhe Shqipërisë kënduan së bashku himnin kombëtar

Vëllazërorja mes Shqipërisë dhe Kosovës u mbyll me rezultat 2-1 në të mirë të kuqezinjve.

Kjo ndeshja u zhvillua në kuadër të përgatitjeve për dy sfidat zyrtare të Ligës së Kombeve, që do të zhvillohen në muajin nëntor.

Një moment emocionues u regjistrua pak pa filluar ndeshja, kur në sfond u vendos himni i Kombëtares shqiptare.

Të gjithë futbollistët e Kosovës, vendosën dorën në zemër, duke e ndjerë njësoj si kuqezinjtë këtë himn.

Në fund nuk kanë munguar as duartrokitjet nga lojtarët tanë. Për më tepër shikoni pamjet. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?