LAJMI I FUNDIT:

Mish të këtillë pule në salcë soje kurrë nuk keni përgatitur

Mish të këtillë pule në salcë soje kurrë nuk keni përgatitur

Shikoni videon dhe përgatiteni vetë këtë gjellë të shijshme. Nuk është e thënë të jeni mjeshtër në kuzhinë

Përbërësit sipas radhës:

▪ ½ kg file pule
▪ 1 lugë e vogël piper
▪ 1 lugë e vogël kripë
▪ 1 lugë vaj susami (bën edhe vaj ulliri)
▪ ¼ e filxhanit (rreth ½ dl) lëng mishi pule
▪ 1 lugë vaj susami
▪ 1 lugë salcë soje
▪ 1 lugë salcë hojzeni (receta për këtë salcë është në video nën, por nëse nuk keni dëshirë të bëni për shkak të një luge, shtoni përbërës themelorë drejtpërdrejt në gjellë)
▪ 1 lugë miell misri
▪ 1 lugë vaj
▪ 2 thelpinj hudhre
▪ 1 lugë xhenxhefil
▪ ½ gote shampinjon
▪ ½ gotë qepë
▪ ½ gotë karote të grirë
▪ 1/2 gote bizele
▪ shpageta për 4 persona


Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.