LAJMI I FUNDIT:

Ministria e Bujqësisë: Deri më 29 mars fermerët mund të aplikojnë për subvencione për vitin 2023

Ministria e Bujqësisë: Deri më 29 mars fermerët mund të aplikojnë për subvencione për vitin 2023

Ministra e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR) njofton se ka hapur periudhën e aplikimit për subvencione për disa kultura dhe aktivitete bujqësore.

Aplikim për Programin për Pagesa Direkte – Subvencione 2023 fillon nga sot dhe përfundon më 29 mars 2023.

MBPZHR thotë se aplikimi bëhet në zyrat e Drejtorive Komunale për Bujqësi.

“Në rastet kur aplikoni për disa kultura apo aktivitete bujqësore, plotësohet dhe dorëzohet vetëm një aplikacion”, thuhet në njoftim.

Në fund, Ministria e Bujqësisë thotë se të gjithë të interesuarit për kriteret, dokumentacionin e nevojshëm për aplikim dhe informatat e hollësishme mund të gjenden në web faqen e MBPZHR-së dhe të AZHB-së. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Neptun Kosova mbështet ekspozitën “Reporting House” në Prishtinë në përkujtim të ngjarjeve të luftës në Kosovë

Neptun Kosova mbështet ekspozitën “Reporting House” në Prishtinë në përkujtim të ngjarjeve të luftës në Kosovë

Neptun
Për shpërblim, deri në Berlin me Patos!

Për shpërblim, deri në Berlin me Patos!

Patos Kosova
Jeto perfekt në çdo aspekt - Bli apartament afër detit në “Holiday In 2”, Shëngjin

Jeto perfekt në çdo aspekt - Bli apartament afër detit në “Holiday In 2”, Shëngjin

Edil Project
Ngjyje kah t’sillesh!

Ngjyje kah t’sillesh!

Perfetta Pashteta
Hekurudha Prishtinë-Durrës dhe punimet në rrugët për Podujevë e Pejë, flet ministri Aliu

Hekurudha Prishtinë-Durrës dhe punimet në rrugët për Podujevë e Pejë, flet ministri Aliu

Ekonomi
RTK rrezikohet nga borxhet milionëshe, replika mes Hotit e Boletinit në Komision

RTK rrezikohet nga borxhet milionëshe, replika mes Hotit e Boletinit në Komision

Ekonomi
Kalo në kategori