LAJMI I FUNDIT:

Milloshoski: Nëse OBRM-PDUKM hyn në qeveri do të publikojë marrëveshjen për ndërtimin e korridoreve

Milloshoski: Nëse OBRM-PDUKM hyn në qeveri do të publikojë marrëveshjen për ndërtimin e korridoreve

Deputeti dhe anëtari i Komitetit Ekzekutiv të OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski thotë se për pjesëmarrjen e partisë së tij në një koalicion të mundshëm të gjerë qeveritar, qëllimi do të jetë lufta kundër korrupsionit.

Reklama

“Nëse do të ndodhte një lëvizje e tillë, një projeksion i një qeverie më të gjerë, OBRM-PDUKM nuk e ka ndërmend të jetë një plotësues. Nëse hyn në një qeveri të tillë, synimi është të luftosh korrupsionin dhe krimin.

Nëse në një qeveri të tillë është OBRM-PDUKM, do të publikohet marrëveshja me “Bechtel dhe Enka”, p.sh. është e palogjikshme që një parti opozitare të hyjë në një qeveri të tillë dhe të mos luftojë korrupsionin dhe krimin.

Mendoj se Kovaçevski më mirë të heqë dorë nga “Pixel Group”, për punët e tij kujdeset BDI dhe për këtë nuk ka ndërmend të heqë dorë nga BDI”, ka theksuar Milloshoski për “TV Alfa”./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Siguri
Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Lajme
Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës  dhe tre sulmues serbë

Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës dhe tre sulmues serbë

Lajme
Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Lajme
Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës tregon për gjendjen e policit të plagosur

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës tregon për gjendjen e policit të plagosur

Lajme
Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

Lajme
Kalo në kategori