LAJMI I FUNDIT:

Milloshoski: Kush janë personat që i konsideron Këshilli i Sigurisë Kombëtare për shpalljen persona non grata?

Milloshoski: Kush janë personat që i konsideron Këshilli i Sigurisë Kombëtare për shpalljen persona non grata?

Nga e gjithë situata me Bullgarinë, më e dëmtuara është Maqedonia, ndjenjat e qytetarëve dhe perspektiva evropiane e vendit.

Reklama

Këtë e theksoi sot deputeti i OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski, në seancën për pyetje të deputetëve në Kuvend.

“Cilët janë personat të cilët janë marrë në shqyrtim nga Këshilli i Sigurisë Kombëtare për shpalljen persona non grata, sepse nuk i plotësojnë kushtet e nenit 11 të Ligjit për të huajt”, pyeti Kovaçevski./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, 'dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda'

Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, 'dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda'

Lajme
Numër simbolik i protestuesve në veri, punonjësit komunalë nënshkruhen në listat e evidencës

Numër simbolik i protestuesve në veri, punonjësit komunalë nënshkruhen në listat e evidencës

Lajme
Osmani takon kryeministrin britanik, deputetja Kearns: Si miq të Kosovës duhet të vazhdojmë rolin tonë paqeruajtës në të gjitha forumet

Osmani takon kryeministrin britanik, deputetja Kearns: Si miq të Kosovës duhet të vazhdojmë rolin tonë paqeruajtës në të gjitha forumet

Lajme
Zgjedhje të reja në veri? Cakolli: Presioni do të bie mbi palën serbe, duke e bërë të pamundur çfarëdo bojkoti nga Lista serbe

Zgjedhje të reja në veri? Cakolli: Presioni do të bie mbi palën serbe, duke e bërë të pamundur çfarëdo bojkoti nga Lista serbe

Lajme
Gjykata Speciale, Kimberly West nga Amerika përzgjidhet Prokurore e Specializuar

Gjykata Speciale, Kimberly West nga Amerika përzgjidhet Prokurore e Specializuar

Lajme
Kërkesat e BE-së për tejkalimin e situatës në veri dhe telefonatat e Kurtit me amerikanët

Kërkesat e BE-së për tejkalimin e situatës në veri dhe telefonatat e Kurtit me amerikanët

Lajme
Kalo në kategori