LAJMI I FUNDIT:

Milani ndalet në shtëpi nga Verona

Milani ndalet në shtëpi nga Verona
Milan vs Verona (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Milani ka arritur me shumë vështirësi që të marrë një pikë ndaj Veronës në kuadër të përballjes së tyre në javën e 22-të në Serie A.

Mysafirët e nisën mjaftë mirë takimin, duke kaluar në epërsi me golin e shënuar nga Davide Faraoni në minutën e 13-të me një asistim të Mattia Zaccagni.

Por, Rossonerët arritën që t’i barazonin shifrat në 1-1 me golin e realizuar Hakan Calhanouglut (29’).

Milan vs Verona (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Pjesa e parë përfundoi me këto dy golat të shënuara, derisa në të dytën nuk pati asnjë.

Milani tentoi disa herë që të përmbyste rezultatin, mirëpo nuk ia arritën, edhe pse lojën e zhvendosën nga mesi i lojës.

Milan vs Verona (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Krahët për shtatë herë kampionin evropian nuk funksionuan, derisa u vërejt edhe mungesa e Zlatan Ibrahimovicit.

Pas javës së 22-të, Milani gjendet në pozitën e tetë me 32 pikë, ndërsa Verona e Amir Rrahmanit e Marash Kumbullës në të nëntin me 30 sosh.

Në xhiron e 23-të, Rossonerët takohen me rivalin lokal, Interin, e që do të jetë një takim i vështirë për ta. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ndërkombëtare
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori