LAJMI I FUNDIT:

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Holanda dhe Franca luajtën barazim pa gola në derbin e Grupit D të Kampionatit Evropian.

Francezët humbën dy raste të shkëlqyera dhe holandezët arritën ta shtyjnë topin në rrjetë, por goli i tyre u anulua në minutën e 68-të.

Mesfushori holandez Xavi Simons shënoi në portën e francezëve nga pothuajse 16 metra pas një tollovie të madhe në zonën e rreptësisë.


Topi gjeti rrjetën, por problem ishte pozicioni i Denzel Dumfries, i cili sipas gjyqtarëve po shqetësonte portierin francez Mike Maignan.

Pas një kontrolli të gjatë në VAR, goli u anulua për pozitë jashtë loje.

Holanda dhe Franca kanë nga 4 pikë, ndaj bënë një hap të madh drejt turit të dytë. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori