LAJMI I FUNDIT:

Mësohet shuma e majme që City shpenzoi në pije vetëm gjatë festës së titullit të Ligës Premier

Mësohet shuma e majme që City shpenzoi në pije vetëm gjatë festës së titullit të Ligës Premier
(Foto: Getty Images)

Manchester City ka shpenzuar rreth 55.000 euro në pije gjatë festës së titullit të Ligës Premier për sezonin 2022/2023.

Citizens fituan tripletën historike këtë edicion duke siguruar titullin e Anglisë, Kupën FA dhe Ligën e Kampionëve.

Ndërsa babai i Jack Grealish (i njohur si ‘i çmenduri’ i festave), Kevin, ka treguar se triumfi i pestë në Ligën Premier në gjashtë vitet e fundit, ka nxitur një festë të shtrenjtë te ekipi i Pep Guardiolas.

Tri ditë festë dhe pije alkoolike – Grealish arrin i rraskapitur në tubim te Anglia
Lexo po ashtu Tri ditë festë dhe pije alkoolike – Grealish arrin i rraskapitur në tubim te Anglia

Heronjtë e Cityt kishin shkuar në klubin e quajtur Tunnel për t’iu gëzuar suksesit të titullit të kampionit të Anglisë, ndërsa fatura ishte e majme.

Në një prononcim për The Mirror, babai i Grealish ka rrëfyer se klubi kishte shpenzuar plot 47.000 funte (55.000 euro) në pije.

“E kam parë faturën – dhe para se ta thoni – nuk ishte vetëm fatura e pijeve të Jackut. Atë natë, ai u kthye më herët në shtëpi!”, ka treguar babai i futbollistit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori