LAJMI I FUNDIT:

Mesazh në shishe: Italiani gjen letrën e hedhur në det të djaloshit spanjoll

Mesazh në shishe: Italiani gjen letrën e hedhur në det të djaloshit spanjoll

Një italian duke ecur në një plazh në Italinë jugore, gjeti një mesazh në një shishe që thuhet të jetë shkruar nga një fëmijë 11 vjeçar nga Spanja.

Dario Grande ishte duke ecur në plazhin e tij të preferuar në Bacoli, kur gjeti një mesazh në një shishe.


Mesazhi ishte shkruar nga një fëmijë nga ishujt Balnearik i cili fliste për veten dhe pasionet e tij, shkruan euronews.

Bëhet e ditur se shishja ka udhëtuar rreth 3,218 kilometra detare gjatë katër muajve për të arritur në plazhin italian.

Me ndihmën e mediave spanjolle, Grande ka arritur të kontaktojë me prindërit e fëmijës.

Ata së shpejti do të takohen në Mallorca të Spanjës. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një çift në Angli janë bërë viralë pasi e kanë shndërruar kopshtin e tyre “gri” në një

Një çift në Angli janë bërë viralë pasi e kanë shndërruar kopshtin e tyre “gri” në një "oazë të bukur” me lule

Interesante
Mbi 33 milionë shikime - vogëlushi filloi të kërcente menjëherë pasi bëri hapat e para në jetë

Mbi 33 milionë shikime - vogëlushi filloi të kërcente menjëherë pasi bëri hapat e para në jetë

Fun
Çfarë nuk shkon me këtë shtëpi - kjo foto ngatërroi shumë dhe u bë hit për një detaj

Çfarë nuk shkon me këtë shtëpi - kjo foto ngatërroi shumë dhe u bë hit për një detaj

Interesante
Të gjithë kanë vetëm një pyetje kur shohin këtë foto nga Bosnja: Pse?

Të gjithë kanë vetëm një pyetje kur shohin këtë foto nga Bosnja: Pse?

Fun
Gruaja britanike padashje krijoi një iluzion optik sikur në dorë mbante një bebe, ngjall reagime në internet

Gruaja britanike padashje krijoi një iluzion optik sikur në dorë mbante një bebe, ngjall reagime në internet

Fun
Nigeriani shënon rekord të ri botëror duke luajtur shah pa ndërprerje për 58 orë

Nigeriani shënon rekord të ri botëror duke luajtur shah pa ndërprerje për 58 orë

Interesante
Kalo në kategori