LAJMI I FUNDIT:

Mekanikja që po çmend rrjetin me paraqitjen e saj, thotë se njerëzit nuk e marrin seriozisht për punën që bën

Mekanikja që po çmend rrjetin me paraqitjen e saj, thotë se njerëzit nuk e marrin seriozisht për punën që bën

Një model me thonj super të gjatë – e cila ka punuar si mekanike për shtat vjet – ka treguar se është gjykuar vazhdimisht në fushë për paraqitjen e saj ekstravagante.

Reklama

Peyton Cicconi, 25-vjeçare, nga Oakland, Kaliforni ka shpenzuar më shumë se 6,000 dollarë për thonjtë e saj në pesë vjetët e fundit, dhe refuzon t’i shkurtojë ato, ose të bëjë kompromis me stilin e saj, për punë.

Modelja vesh geta rrjete dhe minifunde kur punon me makina, nga rregullimi i motorëve deri tek montimi i rrotave të reja.

Por mekanikja ka treguar se pavarësisht gati një dekade përvojë ajo ende nuk merret seriozisht për punën që po bën në një fushë të dominuar nga meshkujt.

“Unë përballem me shumë vështirësi në industri si një grua pasi burrat më nënçmojnë”, tha influencuesja e cila ka më shumë se 1.2 milionë fansa në TikTok.

“Kur fillova kursin tim të teknikut të automobilave, isha e vetmja grua në të gjithë klasën time prej 100 personash”.

“Ishte gjithashtu e vështirë që punëdhënësit të më merrnin seriozisht”. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Interesante
Ushtari ukrainas befason të birin në ditën kur po festonte ditëlindjen

Ushtari ukrainas befason të birin në ditën kur po festonte ditëlindjen

Interesante
Peshkaqeni tmerron turistët britanikë në Afrikën e Jugut, u vërsulet në barkë – tregon dhëmbët e mprehtë

Peshkaqeni tmerron turistët britanikë në Afrikën e Jugut, u vërsulet në barkë – tregon dhëmbët e mprehtë

Interesante
Deshi ta prekë dhe të bëjë selfie, turistja për pak sa nuk e pëson nga bizoni në parkun Yellowstone

Deshi ta prekë dhe të bëjë selfie, turistja për pak sa nuk e pëson nga bizoni në parkun Yellowstone

Interesante
Shtatë mrekullitë e botës moderne (Foto)

Shtatë mrekullitë e botës moderne (Foto)

Interesante
Vitaly bie në kurth, shoku bën seks me nënën e tij (Video+18)

Vitaly bie në kurth, shoku bën seks me nënën e tij (Video+18)

Fun
Kalo në kategori