Kompania kineze Meizu e ka lansuar telefonin e ri, që është një prej atyre pajisjeve, që iu bën të mendoni se keni paguar shumë për telefonin e zgjuar që e keni blerë.

Në ekranin 6.1 inç AMOLED, Meizu 16x e ka të integruar edhe hapësirën për hapje me prekje nëpërmjet shenjave të gishtit, transmeton Telegrafi.

Telefonin me tri kamera 48/8/5 megapixel, e furnizon procesori Qualcomm Snapdragon 675, derisa ka bateri prej 4,000mAh. Më e rrëndësishmja, version 6GB/64GB kushton 245 dollarë, derisa për 6GB/68GB duhet paguar 289 dollarë.

Kemi parë telefona të ngjashme që kanë çmim të ulët edhe nga Xiaomi dhe Oppo, ndërsa tani edhe Meizu 16x është një telefon i avancuar, që është shumë më lirë se telefonat tjerë që janë në treg.

Megjithëse nuk është ndonjë emër i madh në treg, ky model i lansuar nga Meizu është shumë praktik dhe pritet të jetë i kërkuar, pikërisht për çmimin e ulët. /Telegrafi/