Mediat italiane e ngritin në qiell Gjimshitin pas paraqitjes ndaj Cityt: Mbret i zonës së 16-shit

Berat Djimsiti. (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Atalanta ka arritur ta ndalë në barazim 1-1 kampionin në fuqi të Anglisë, Manchester City.

Skuadra italiane zhvilloi një ndeshje të madhe duke dominuar në pjesën e dytë ndaj Cityt.

E njëri nga më të mirët në këtë takim ka qenë mbrojtësi shqiptar Berat Gjimshiti.

Mediat italiane e kanë vlerësuar lartë paraqitjen e reprezentuesit shqiptar në takimin.

Berat Gjimshiti. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

“Mbret i zonës, dominues absolut në 16 metërshin e Atalantës”.

“Për shumë minuta i varet në fanellë Mahrezit dhe e shoqëron në çdo cep të fushës. Në pjesën e dytë i shkon pranë edhe golit, me kokë, pas një goditje këndi”, thuhej në raportin e mediave italiane.

26-vjeçari këtë edicion ka shkëlqyer edhe në Serie A me Atalantën, ku skuadra e tij pas 11 javëve zë pozitën e pestë në tabelë me 21 pikë. /Telegrafi/

Dy lojtarë 'refuzuan' të ekzekutonin penalltinë në ndeshjen Man City-Real Madrid

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

“Nuk ka justifikime”, Xavi u mban fjalim lojtarëve të Barcelonës dhe anulon stërvitjen përpara El Clasicos