LAJMI I FUNDIT:

Mediat bojkotojnë konferencën e Kryesisë së Kuvendit

Mediat bojkotojnë konferencën e Kryesisë së Kuvendit

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit ku po diskutohej për mbajtjen e seancës për Demarkacionin me Malin e Zi është ndërprerë pas hedhjes së gazit lotsjellës.

Ndërkaq kryeparlamentari Kadri Veseli kishte paralajmëruar konferencë për media, pas mbledhjes mirëpo mediat kanë vendosur që ta bojkotojnë raportimin nga Kuvendi për shkak të keqtrajtimit nga administrata pa kurrfarë shpjegimi!


Gazetarët janë mbledhur në hollin e Kuvendit ku edhe i kanë vendosur në tokë kamerat, mikrofonat e aparatet si shenjë bojkoti të konferencës./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Çka deklaroi në seancën gjyqësore i dyshuari për vrasjen e ish-bashkëshortes në Ferizaj?

Çka deklaroi në seancën gjyqësore i dyshuari për vrasjen e ish-bashkëshortes në Ferizaj?

Drejtësi
Arrestohet një serb në Bërnjak për veprën penale “prishje të rendit kushtetues të Kosovës”

Arrestohet një serb në Bërnjak për veprën penale “prishje të rendit kushtetues të Kosovës”

Lajme
Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e ish-gruas së tij në Ferizaj

Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e ish-gruas së tij në Ferizaj

Drejtësi
Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lajme
Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, i dyshuari e kishte goditur të ndjerën disa herë në kokë

Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, i dyshuari e kishte goditur të ndjerën disa herë në kokë

Drejtësi
Lista Serbe dhe Petkoviqi reagojnë pas arrestimit të serbit në veri

Lista Serbe dhe Petkoviqi reagojnë pas arrestimit të serbit në veri

Lajme
Kalo në kategori