Reperi i njohur, MC Kresha, ka qenë i ftuar në emisionin “E diell” në Top Channel.

Përmes Skype ai ka folur për gjendjen e tij në këtë kohë krize të pandemisë globale coronavirusi, gjersa ak shpalosur edhe detaje nga jeta e tij profesionale dhe private.

Ndër të tjerash, gjatë emisionit, reperi i njohur deklaroi se viteve të fundit është më pak aktiv në muzikë se sa ishte dikur, gjë që e quan si një lloj largimi.

View this post on Instagram

greetings earthlings

A post shared by MC Kresha (@tavnikcity) on Sep 17, 2019 at 10:32am PDT

Më saktësisht, MC Kresha u shpreh se të qenurit pjesë e tregut muzikor, është si një lloj cikli që përfundon dikur, për t’iu lëshuar rendin të tjerëve.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

“Pak nga pak kam ikur nga muzika. Më parë kam bërë çdo një vit nga një album, tani çdo dy vjet. Është një lloj largimi. Por nuk besoj se do mund të shkëputem menjëherë. Mendoj që si sporti, si arti e kanë një cikël. Secili e bën ciklin e vet dhe pastaj ua lë rrugën të tjerëve”, është shprehur reperi gjatë emisionit.

MC Kresha përndryshe njihet si një prej reperëve më dominantë në tregun vendor të muzikës, projektet muzikore të të cilit janë pritur gjithmonë mirë nga publiku. /Telegrafi/