LAJMI I FUNDIT:

Mbyllet një autostradë në Gjermani, raportohet për pengmarrje të dy shoferëve të autobusit

Mbyllet një autostradë në Gjermani, raportohet për pengmarrje të dy shoferëve të autobusit

Një burrë raportohet se ka marrë peng dy shoferë të autobusit në një autostradë në Gjermani, ka bërë të ditur policia gjermane.

Siç raporton Deutsche Welle, një pjesë e një autostrade në jug të Gjermanisë, është mbyllur në orët e para të mbrëmjes së sotme, për shkak se raportohet po ndodh një pengmarrje, transmeton Telegrafi.

Policia gjermane ka bërë të ditur se nuk dihet nëse burri ishte e armatosur, e dy pengjet e tij raportohet të jenë shoferë të autobusit.

Zëdhënësi i policisë ka deklaruar gjatë një konference për media, se është sekuestruar një veturë rreth orës 21:30 dhe se është arrestuar një person. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Duket si i pastrehë, por ka pasuri milionëshe në Gjermani - pensionisti tregon se shpenzon vetëm 5 euro në muaj për ushqim

Duket si i pastrehë, por ka pasuri milionëshe në Gjermani - pensionisti tregon se shpenzon vetëm 5 euro në muaj për ushqim

Evropa
Biden takohet me gruan dhe vajzën e Navalnyt - paralajmëron sanksione të ashpra kundër Rusisë

Biden takohet me gruan dhe vajzën e Navalnyt - paralajmëron sanksione të ashpra kundër Rusisë

Amerika
Zbulohen dy efekte anësore shumë të rralla që i shkakton vaksina kundër coronavirusit

Zbulohen dy efekte anësore shumë të rralla që i shkakton vaksina kundër coronavirusit

Botë
Skena në Spanjë sikur në filma - zjarrfikësit e guximshëm larguan në momentin e fundit çiftin nga ndërtesa që po digjej

Skena në Spanjë sikur në filma - zjarrfikësit e guximshëm larguan në momentin e fundit çiftin nga ndërtesa që po digjej

Evropa
Një ditë më parë u vranë 65 ushtarë rusë nga ukrainasit që përdorën HIMARS-in amerikan, sot ndodhi sërish një sulm i ngjashëm - ushtarët e Putinit u

Një ditë më parë u vranë 65 ushtarë rusë nga ukrainasit që përdorën HIMARS-in amerikan, sot ndodhi sërish një sulm i ngjashëm - ushtarët e Putinit u "zhdukën nga faqja e dheut"

Evropa
Skenë e pabesueshme nga Italia - një vrimë e madhe 'gëlltiti' veturat dhe njerëzit, ata u shpëtuan nga ushtria

Skenë e pabesueshme nga Italia - një vrimë e madhe 'gëlltiti' veturat dhe njerëzit, ata u shpëtuan nga ushtria

Evropa
Kalo në kategori