LAJMI I FUNDIT:

Mbusheni telefonin në tavolinë – IKEA prezanton mbushësin interesant pa tela

Mbusheni telefonin në tavolinë – IKEA prezanton mbushësin interesant pa tela

Nëse keni menduar ndonjëherë: “Hej, do të ishte mirë kur do të kisha mundësi të mbush telefonin apo tabletin vetëm duke e vendosur në tavolinë”, atëherë IKEA ka një zgjidhje të duhur për ju.

IKEA ka prezantuar muaj më parë Sjömärke, pajisjen pa tela që mbushë baterinë e tabletit apo telefonit, që do të punojë në çdo tavolinë, transmeton Telegrafi.

Sjömärke nuk vendoset mbi por nën tavolinë, e përforcohet me bulona me dimensione 18mm x 6mm. Tavolina duhet të jetë nga druri apo plastika për ta vendosur dhe bllokuar fushën magnetike, dhe duhet të ketë trashësi 8 mm deri në atë maksimale 22 mm.

Reklama

Pasi ta montoni Sjömärke, e kyçni në rrymë, e mbi të vendosni “X” dhe telefoni juaj është i gatshëm që të mbushet në tavolinë.

Reklama

IKEA ka njoftuar se kjo pajisje mat temperaturës për të shmangur mbingarkesën – e në treg do të dalin nga tetori dhe do të shiten për 40 dollarë. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Qytetet po klonohen në botën virtuale - çfarë do të thotë kjo për të ardhmen

Qytetet po klonohen në botën virtuale - çfarë do të thotë kjo për të ardhmen

Teknologji
Musk në mesin e ekspertëve që kërkojnë që trajnimi i sistemeve të AI-s të pezullohet për shkak të frikës së një kërcënimi për njerëzimin

Musk në mesin e ekspertëve që kërkojnë që trajnimi i sistemeve të AI-s të pezullohet për shkak të frikës së një kërcënimi për njerëzimin

Teknologji
Burri që bleu një NFT për 2.9 milionë dollarë, priste ta shiste për 48 milionë por befasohet me atë se çka i ofruan blerësit

Burri që bleu një NFT për 2.9 milionë dollarë, priste ta shiste për 48 milionë por befasohet me atë se çka i ofruan blerësit

Teknologji
Apple pritet të prezantojë kufjet e shumëpritura të realitetit virtual

Apple pritet të prezantojë kufjet e shumëpritura të realitetit virtual

Teknologji
Harrojini ato të Donald Trump, imazhet e krijuara përmes AI të Papa Françeskut ‘kanë futur në grackë’ shumë njerëz

Harrojini ato të Donald Trump, imazhet e krijuara përmes AI të Papa Françeskut ‘kanë futur në grackë’ shumë njerëz

Teknologji
Inteligjenca Artificiale mund të zëvendësojë ekuivalentin e 300 milionë vendeve të punës - thotë një raport nga banka investuese Goldman Sachs

Inteligjenca Artificiale mund të zëvendësojë ekuivalentin e 300 milionë vendeve të punës - thotë një raport nga banka investuese Goldman Sachs

Teknologji
Kalo në kategori