LAJMI I FUNDIT:

Mbushën dronin tokësor me eksploziv dhe e komanduan për të shkatërruar pozicionin e rusëve, ukrainasit publikojnë pamjet

Mbushën dronin tokësor me eksploziv dhe e komanduan për të shkatërruar pozicionin e rusëve, ukrainasit publikojnë pamjet

Ushtarët ukrainas përdorën një dron kamikaz tokësor të ngarkuar me eksploziv për të shkatërruar një pozicion të forcave ruse.

Reklama

Bëhet fjalë për ushtarët e batalionit të 2-të sulmues të Brigadës së 3-të, të Specializuar. Ndonëse nuk dihet se ku ka ndodhur ky mision, luftime të ashpra janë duke u zhvilluar në qytetin Bakhmut, transmeton Telegrafi.

Një faqe ukrainase publikoi pamjet e këtij misioni të ushtarëve ukrainas.

Forcat speciale ukrainase "Ujqërit e Bardhë" shkatërrojnë 10 tanke ruse brenda natës, shërbimi i sigurisë publikon pamjet
Lexo po ashtu Forcat speciale ukrainase "Ujqërit e Bardhë" shkatërrojnë 10 tanke ruse brenda natës, shërbimi i sigurisë publikon pamjet

Ata e mbushën dronin me eksploziv pastaj filluan ta operonin atë nga distanca derisa mbërriti në pozicionin e caktuar. Për një moment, mund të shihet përmes telefonit të ushtarëve kur droni shpërthen duke shkatërruar pozicionin e rusëve. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Evropa
Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Evropa
Analistja amerikane: Vuçiq në hapat e Putinit, po e mashtron Perëndimin

Analistja amerikane: Vuçiq në hapat e Putinit, po e mashtron Perëndimin

Serbia
Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

Evropa
Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Evropa
Votimi pritet të jetë më i shpejtë në balotazh në Turqi

Votimi pritet të jetë më i shpejtë në balotazh në Turqi

Turqia
Kalo në kategori