LAJMI I FUNDIT:

Mbikalimi i gjatë afro 600 metra u rrëzua shpejtë nga 200 ekskavatorë (Video)

Mbikalimi i gjatë afro 600 metra u rrëzua shpejtë nga 200 ekskavatorë (Video)

Ndërtesat dhe strukturat e ndryshme në Kinë, mund të ndërtohen apo rrënohen, brenda një kohe të shkurtër dhe nuk ka rëndësi se sa të mëdha janë.

Kështu ka ndodhur edhe me një mbikalim të gjatë afro 600 metra, të cilin qeveria urdhëroi të demolohet për t’i lënë vendin një autostrade me nga katër shirita, transmeton Telegrafi.

Ky mbikalim është rrënuar tërësisht, pasi 200 ekskavator kanë punuar pa ndërprerë prej orës nëntë të mbrëmjes, deri në pesë të mëngjesit.

Më pas, mbetjet janë hequr në mënyrë të organizuar, për të mos penguar trafikuan dhe shkaktuar vonesa të panevojshme. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Interesante
Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Interesante
Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Interesante
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se

Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se "duket si Çernobili"

Fun
Kalo në kategori