0Shares

Një ngjarje e rëndë tragjike ka ndodhur në Nigeri.

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit.

“Djajtë e Kuq” kualifikohet në frymën e fundit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës (Video) “Djajtë e Kuq” kualifikohet në frymën e fundit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës (Video)

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit mes Manchester United dhe Anderlecht në çerekfinalen e Ligës së Evropës.

Ndryshe, ndeshja përfundoi me fitoren 2-1 të “Djajve të Kuq” pas vazhdimeve duke siguruar kështu gjysmëfinalen në këtë garë.

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të Ligës së Evropës Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të Ligës së Evropës

Nga shorti i hedhur sot (e premte), United mësoi kundërshtarin e tyre, që është skuadra spanjolle, Celta Vigo. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)