Mesfushori i Juventusit , Blaise Matuidi ka nënshkruar kontratën e re me klubin deri në qershor 2021.

Kontrata e 32-vjeçarit do të skadonte në fund të sezonit 2019/20, por ai është shpërblyer m një rinovim një vjeçar.

Matuidi e ka nënshkruar kontratën më 14 shkurt, megjithëse nuk ishte njoftuar publikisht nga klubi.

Blaise Matuidi te Juventusi . (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Ai ka bërë 31 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon dhe mbetet një nga pikat më të forta të skuadrës.

Francezi është një nga lojtarët e klubit, që është i prekur me Covid-19.

Blaise Matuidi (Photo by Paolo Rattini/Getty Images)

Ai ende do të qëndrojë në karantinë për dy javë të tjera. /Telegrafi/