LAJMI I FUNDIT:

Mary Trump e lumtur me aktakuzat kundër xhaxhait Donald Trump: Më në fund pak drejtësi për viktimat e tij

Mary Trump e lumtur me aktakuzat kundër xhaxhait Donald Trump: Më në fund pak drejtësi për viktimat e tij

Donald Trump pritet të dorëzohet gjatë ditës së marte para drejtësisë për tu përballuar me akuzat penale.

Reklama

Kjo ka bërë që të gëzohet edhe mbesa e ish-presidentit amerikan, Mary Trump, e cila ka vazhduar edhe gjatë ditës së sotme të publikojë mesazhe ‘të lumtura’.

Në një mesazh në Twitter gjatë mbrëmjes së kaluar ajo tha se “më në fund do të vendoset drejtësia”.

“Le të ndajmë një minutë kohë për të festuar”, shkroi ajo gjatë ditës së sotme.

Mary ishte kritikuesja më e madhe Donald Trumpit gjatë kohës sa ai ishte në Shtëpinë e Bardhë.

Në vitin 2020, ajo shkroi një libër me titull, “Too Much and Never Enough” për presidentin dhe familjen e tyre që shiti më shumë se një milion kopje.

Kujtojmë se ish-presidenti amerikan pritet të arrestohet për një pagesë prej 130 mijë dollarësh ndaj yllit të filmave për të rritur, Stormy Daniels në vitin 2016.

Daniels kontaktoi me mediat duke iu ofruar atyre shitjen e historisë së saj, pasi tha se kishte një aferë seksuale me kandidatin p në vitin 2006.

Ekipi i Trumpit e mori vesh këtë dhe avokati i tij Michael Cohen e pagoi 130,000 dollarë për t’ia blerë heshtjen. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Ukrainasit vrasin 80 mercenarë rusë të Wagnerit dhe 119 tjerë i plagosin – e pësuan në Bakhmut derisa po tërhiqeshin

Ukrainasit vrasin 80 mercenarë rusë të Wagnerit dhe 119 tjerë i plagosin – e pësuan në Bakhmut derisa po tërhiqeshin

Evropa
Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Evropa
Gjermania urdhëroi Rusinë të mbyllë katër konsullata ruse

Gjermania urdhëroi Rusinë të mbyllë katër konsullata ruse

Evropa
Kreu i milicisë ruse që lufton përkrah ukrainasve: Po rekrutojmë mijëra për të sulmuar Moskën

Kreu i milicisë ruse që lufton përkrah ukrainasve: Po rekrutojmë mijëra për të sulmuar Moskën

Evropa
Bugatti ka zbuluar planet për një kompleks rezidencash luksoze në Dubai - dhe forma e pazakontë e ndërtesës ka tërhequr vëmendjen e njerëzve

Bugatti ka zbuluar planet për një kompleks rezidencash luksoze në Dubai - dhe forma e pazakontë e ndërtesës ka tërhequr vëmendjen e njerëzve

Botë
Raketa ruse e goditur nga ukrainasit bie në mes të rrugës në Kiev

Raketa ruse e goditur nga ukrainasit bie në mes të rrugës në Kiev

Evropa
Kalo në kategori