Kjo marinadë është për personat qiellzat e të cilëve përballojnë erëza të forta

Përbërësit:

– 1 lugë spec djegës pluhur;
– 1 lugë sheqer të kafenjtë;
– ½ lugë kripë;
– një lugë piper;
– ½ lugë hudhër pluhur;
– 1 lugë spec i kuq;
– ½ luge piper të zi;
– 200 ml vaj luledielli;
– 2 lugë mustardë.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit qitni në një enë dhe përzieni.

Me marinadë lyeni mishin apo perimet dhe lini gjatë natës në frigorifer.

Shijojeni, – transmeton Telegrafi.