LAJMI I FUNDIT:

Maqedoni, 245 shoferë të gjobitur për tejkalim të shpejtësisë

Maqedoni, 245 shoferë të gjobitur për tejkalim të shpejtësisë

MPB Maqedoni informon se dje (08.03.2023) ka kryer kontroll veprimi në territorin e të gjithë shtetit për sanksionimin e automjeteve që lëviznin me shpejtësi më të lartë se e lejuara. Në këto kontrolle janë gjobitur 245 shoferë.

Reklama

Nga këto, 12 udhëtonin me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë sesa shpejtësia e lejuar, ndërsa dy automjete me mbi 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar. 157 automjete tejkaluan shpejtësinë në vendbanim dhe 88 jashtë zgjidhjes.

“Kontrollet e trafikut vazhdojnë në ditët në vijim. Ne u bëjmë thirrje të gjithë pjesëmarrësve të trafikut që të respektojnë rregullat e trafikut dhe të kontribuojnë bashkërisht në rrugët më të sigurta”, thonë nga MPB Maqedoni.

Në trend Lajme

Më shumë
Serbi nga Kosova shkoi në tubimin e partisë së Vuçiqit në Beograd, u lëndua për vdekje afër Nishit – familjarët kërkojnë drejtësi

Serbi nga Kosova shkoi në tubimin e partisë së Vuçiqit në Beograd, u lëndua për vdekje afër Nishit – familjarët kërkojnë drejtësi

Lajme
Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Lajme
Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e një personi, i përfshirë në disa vepra penale

Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e një personi, i përfshirë në disa vepra penale

Lajme
Kryetari i Zveçanit dhe ai i Zubin Potokut të gatshëm të punojnë nga objekti i komunës kur situata të stabilizohet

Kryetari i Zveçanit dhe ai i Zubin Potokut të gatshëm të punojnë nga objekti i komunës kur situata të stabilizohet

Elfije Boletini
Qetë në veri, numër i vogël i protestuesve

Qetë në veri, numër i vogël i protestuesve

Lajme
Shtëpia e Bardhë, thirrje Kosovës dhe Serbisë të ulin tensionet

Shtëpia e Bardhë, thirrje Kosovës dhe Serbisë të ulin tensionet

Lajme
Kalo në kategori