Manchester City mposht thellë Bournemouthin, vazhdon t’i bëjë presion Arsenalit

Manchester City ka shënuar fitore si mysafir i Bournemouthit me rezultat 4-1 në kuadër të javës së 25-të në Ligën Premier.

Qytetarët e nisën shumë mirë takimin duke renditur rastet para portës vendase.

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 15-të, kur Julian Alvarez ishte i saktë për 1-0.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë, kur Phil Foden asistoi te Erling Haaland që shënoi për 2-0.

Pjesa e parë u mbyll me golin e Foden për 3-0.

Në fillimet e pjesës së dytë, Chris Mepham devijoi një top në portën e tij për 4-0.

Vendasit shënuan në minutën e 83-të me Jefferson Lerma për 4-1.

Me këtë fitore Man City i afrohet Arsenalit në dy pikë, pasi tani kanë 55 sosh./Telegrafi/

“Ai na tha shumë qartë”, drejtori i Bayernit jep një përditësim të madh për të ardhmen e Kimmich

Lojtari i Arsenalit merr një 'kontratë rekord' që nuk është parë më parë në Emirates

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Liverpooli heq dorë nga Xabi Alonso, Klopp do të pasohet nga 39-vjeçari pak i njohur