Manchester City tregon dhëmbët, mposht bindshëm Burleyn

Manchester City (Foto: Alex Livesey/Getty Images)

Manchester City ka arritur të shënojë fitore me rezultat të thellë 4-1 ndaj Burleyt si mysafir në kuadër të Ligës Premier.

Djelmoshat e Pep Guardiolas e nisën shumë mirë takimin, duke arritur të shëojnë që në minutën e 24-të.

Bernardo Silva asistoi te Gabreil Jesus që shënoi për 1-0.

Gabriel Jesus . (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Pjesa e parë u mbyll me epërsinë minimale të Cityt. Dyshja Silva-Jesus ishte në formë të mirë dhe e prodhuan edhe golin e dytë në minutën e 50-të për 2-0.

Rodri arrit të shënojë një gol të bukur nga distanca me një goditje të fuqishme për 3-0 në minutën e 68-të.

Rodrigo (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Në minutën e 87-të shënoi edhe Riyad Mahrez për 4-0.

Krejt çka bëri Burley ishte një gol i Robbie Brady në kohën shtesë për 4-1.

Manchester City me këtë fitore ka 32 pikë, tetë më pak se Liverpooli që ka një ndeshje më pak. /Telegraf/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Capello me një vlerësim të sinqertë tregon lojtarin i cili do ta dëmtojë Anglinë në Euro 2024