Manaj vazhdon me gola në Spanjë, i shënon edhe Zaragozas

Rey Manaj ka vazhduar me gola me skuadrën e Albacetes në LaLiga 2.

Sulmuesi shqiptar ishte titullar si gjithnjë për skuadrën e tij në takim ndaj Real Zaragozas.

Vetëm pas tre minutave lojë, Manaj ka arritur ta zhbllokojë ndeshjen duke shënuar nga afërsia për 1-0.

Vendasit pjesën e parë e përfunduan me epërsinë e dy golave, por në fund Zaragoza barazoi rezultatin në 2-2.

Për Manajn ky ishte goli i tretë në futbollin spanjoll me fanellën e Albacetes.

Pas kësaj pike të fituar, Albacete zë pozitën e tretë në tabelë ku pas shtatë ndeshjeve ka grumbulluar 13 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Albacete do të luaj në udhëtim tek Real Oviedo. /Telegrafi/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Arsenali mendon ofertat për Guimaraes dhe Luiz – kjo pasi alternativa kryesore e tyre pëlqen Barcelonën dhe Bayern Munichun

Driblim që ta kujton

Driblim që ta kujton "Fenomenin" - Mbappe turpëroi lojtarin kundërshtar

“Nuk ishte gabim i Araujos, ishte meritë e imja” – Barcola kthehet të flas për momentin vendimtar në ndeshjen Barcelona-PSG