LAJMI I FUNDIT:

Manaj shënon golin e parë me Granadën (Video)

Manaj shënon golin e parë me Granadën (Video)

Rey Manaj më në fund ka gjetur rrugën drejt golit në Spanjë.

Reklama

Sulmuesi shqiptar ka shënuar golin e parë me Granadën në Segunda Division.

15 dhjetor 2015: Manaj duke festuar golin e Rodrigo Palacios ndaj Cagliarit në Giuseppe Meazza. Foto: Getty Images

E gjitha kjo në fitoren ndaj Numancias me rezultat 1-3 dhe sulmuesi shqiptar shënoi në minutën 90-të.

Me skuadrën spanjolle i huazuari nga Interi është paraqitur në pesë takime, pothuajse të gjitha i ka filluar nga banka rezervë.

Manej me herët ishte i huazuar te Pisa ku në 17 takime shënoi dy gola. Ashtu si te Pescara ku shënoi dy gola, por në 12 ndeshje.

25 shtator 2016: Manaj duke festuar golin me Pescaran ndaj Genoas në Serie A. Foto: Getty Images

Granda ka të drejtën e blerjes dhe në rast të paraqitjeve të mira kjo edhe mund të ndodh.

Aktualisht klubi i sulmuesit shqiptar renditet i dyti në kampionatin e dytë spanjoll me 19 pikë nga 11 takime.

Në vendin e parë është Osasuan me 20 pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Ndërkombëtare

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës
Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Kombëtarja e Shqipërisë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori