Manaj shënon golin e parë me Granadën (Video)

Rey Manaj më në fund ka gjetur rrugën drejt golit në Spanjë.

Sulmuesi shqiptar ka shënuar golin e parë me Granadën në Segunda Division.

15 dhjetor 2015: Manaj duke festuar golin e Rodrigo Palacios ndaj Cagliarit në Giuseppe Meazza. Foto: Getty Images

E gjitha kjo në fitoren ndaj Numancias me rezultat 1-3 dhe sulmuesi shqiptar shënoi në minutën 90-të.

Me skuadrën spanjolle i huazuari nga Interi është paraqitur në pesë takime, pothuajse të gjitha i ka filluar nga banka rezervë.

Manej me herët ishte i huazuar te Pisa ku në 17 takime shënoi dy gola. Ashtu si te Pescara ku shënoi dy gola, por në 12 ndeshje.

25 shtator 2016: Manaj duke festuar golin me Pescaran ndaj Genoas në Serie A. Foto: Getty Images

Granda ka të drejtën e blerjes dhe në rast të paraqitjeve të mira kjo edhe mund të ndodh.

Aktualisht klubi i sulmuesit shqiptar renditet i dyti në kampionatin e dytë spanjoll me 19 pikë nga 11 takime.

Në vendin e parë është Osasuan me 20 pikë. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit