Manaj shënon golin e parë me fanellën e Barcelonës, nuk kalon shumë dhe ndëshkohet me të kuq

Rey Manaj ka arritur ta shënoj golin e parë me fanellën e skuadrës spanjolle Barcelona.

Sulmuesi shqiptar ditë më parë iu bashkua Barcelonës B nga Albacette, ndërsa ka luajtur edhe ndeshjen e dytë me këtë skuadër.

Manaj ka gjetur golin në pjesën e parë, duke kaluar skuadrën e tij në epërsi 0-1 ndaj Prat. Reprezentuesi i Shqipërisë shënoi një gol të bukur nga penalltia për 0-1.

Por, nuk kaloi shumë dhe në minutat shtesë të pjesë së parë ylli i ri shqiptar u ndëshkua me karton të kuq dhe kështu u detyrua të lëshojë fushën.

Kujtojmë që Manaj gjatë kësaj jave ka stërvitur me ekipin e parë të Barcelonës. /Telegrafi/

“Doja të shihja vetëm gjëra që lidhen me vdekjen, nuk është për të çmendurit”, historitë e disa yjeve botërore që kanë vuajtur nga depresioni