Man United i falet golit të Lindelof, triumfon minimalisht në shtëpi ndaj Luton Town

Manchester United ka fituar minimalisht me rezultat 1-0 në “Old Trafford” ndaj ekipit të sapopromovuar në ligë Luton Town, në kuadër të javës së 12-të në Ligën Premier.

Pjesa e parë ishte mjaft interesante ku të dyja skuadrat patën raste të mira shënimi por pa arritur të gjejnë rrugën e golit.

Man United rrezikoi në disa raste me Hojlund dhe Garnacho por ata u treguan të pasaktë para portës.

Pa gola u mbyll edhe 45 minutëshi i parë i kësaj sfide.

Golin e epërsisë dhe të fitores, “Djajtë e Kuq” e gjetën në minutën e 60-të përmes suedezit Victor Lindelof, i cili u gjend ne kohën e duhur dhe në vendin e duhur për të çuar topin në rrjetë për rezultatin 1-0.

Vendasit patën mundësinë të mbyllin përfundimisht dilemën e fituesit në minutën e 70-të por Rashford humbi një mundësi të artë ballë për ballë me portierin.

Deri në fund djemtë e Ten Hag e menaxhuan mirë epërsinë e krijuar dhe morën tri pikë të arta duke u kthyer tek fitoret pas humbjes në mesjavë në Ligën e Kampionëve ndaj Kopenhagës.

Manchester United tani ka 21 pikë dhe renditet në pozitën e gjashtë në tabelën e klasifikimit, teksa ndeshjen e radhës e luan ndaj Evertonit në udhëtim./Telegrafi/

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Kështu do të duket Juventusi me Motta si trajner dhe Modricin si ‘gjeneral’ të mesfushës

Jurgen Klopp flet për herë të parë për përplasjen me Mohamed Salah

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Courtois është kthyer nga lëndimi, Ancelotti tregon se kush do ta ruajë portën ndaj Bayern Munich

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër