LAJMI I FUNDIT:

Man City kalon në epërsi ndaj Interit në finalen e Ligës së Kampionëve

Man City kalon në epërsi ndaj Interit në finalen e Ligës së Kampionëve

Është shënuar goli i parë i finales së Ligës së Kampionëve që po zhvillohet në mes të Manchester Cityt dhe Interit.

Reklama

Derisa pjesa e parë përfundoi pa gola, 45 minutat e dytë nisën me një intensitet edhe më të lartë.

Ishte minuta e 68-të e takimit kur Rodri përfitoi nga një tollovi në zonë, për të kaluar Manchester Cityn në epërsi.

Citizens janë afër tani që të fitojnë trofeun e parë të garës më të madhe për klube në Evropë, ndërsa do të jetë edhe tripleta e parë në histori për ta, pasi kanë fituar tashmë Ligën Premier dhe FA Cup-n. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Ndërkombëtare
Kalo në kategori