LAJMI I FUNDIT:

Maliqi: Donacionet e Gazpromit rus ndër vite kanë gjetur mënyrën për të mbërritur edhe në Kosovë

Maliqi: Donacionet e Gazpromit rus ndër vite kanë gjetur mënyrën për të mbërritur edhe në Kosovë

Analisti politik Agon Maliqi ka thënë se donacionet e Gazpromit rus mund të kenë përfunduar edhe në Kosovë.

Reklama

Maliqi sipas një shkrimi në Facebook thekson se këto mjete janë dhënë ndikuar politikën tonë energjetike dhe atë të sigurisë.

“Gazpromi i Rusisë i paska dhënë në vitin 2021 donacione në vlerë prej 192 milionë eurosh një fondacioni mjedisor në Gjermani, të kontrolluar nga figura të partisë në pushtet (SPD), e cila është e njohur për lidhje të ngushta të figurave të saja me Rusinë”, ka theksuar Maliqi, përcjell Telegrafi.

“Të jeni të sigurt se para të kësaj natyre e kanë gjetur mënyrën ndër vite për të mbërritur edhe në Kosovë me synimin për ta ndikuar politikën tonë energjetike dhe atë të sigurisë”, shton ai.

Kujtojmë se kompania e naftës Gazprom është në pronësi të shtetit rus. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Prishtina Mall përgatitet për hapjen e Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall përgatitet për hapjen e Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall
Nëse po kërkoni ujë të shëndetshëm - provojeni ujin Alkaline

Nëse po kërkoni ujë të shëndetshëm - provojeni ujin Alkaline

Active+ Alkaline Water
Inspirim nga Italia - dyer dhe dritare cilësore nga Kontura Profiles

Inspirim nga Italia - dyer dhe dritare cilësore nga Kontura Profiles

Kontura Profiles
Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Ekonomi
Një shëtitje virtuale në VitaLand - vendi ku aventurat nuk kanë kufij

Një shëtitje virtuale në VitaLand - vendi ku aventurat nuk kanë kufij

Vitaland
Prodhimi i Brendshëm Bruto i Kosovës arrin në rreth 9 miliardë euro, për kokë banori është mbi 5 mijë euro

Prodhimi i Brendshëm Bruto i Kosovës arrin në rreth 9 miliardë euro, për kokë banori është mbi 5 mijë euro

Ekonomi
Kalo në kategori