LAJMI I FUNDIT:

Magjia e pijes: Nga ky qumësht kilogramët shkrihen vetë!

Magjia e pijes: Nga ky qumësht kilogramët shkrihen vetë!

Kjo pije përshpejton metabolizmin, forcon trupin dhe jep energji

Farat e lirit janë të pasura me kalium, fibra dhe thartira yndyrore omega 3. Për shkak të strukturës së vet, këto fara do t’ju ngopin, porse me atë rast nuk do të merrni asnjë gram dhjamë.

Fara e lirit përmbajnë komponente të shumta të dobishme, duke përfshirë vitamina, minerale, acide yndyrore dhe fibra, të cilat e normalizojnë punën e zorrëve.

Ky lloj i farave e pastron organizmin nga toksinet, e normalizon metabolizmin, ulë nivelin e sheqerit në gjak dhe e ulë oreksin.

Duke vepruar kështu, absorbon përbërës të caktuar nga ushqimi të cilin e konsumojmë, i pastron zorrët dhe në të njëjtën kohë e siguron organizmin me lecitin, transmeton Telegrafi.

Pija shumë e dobishme nga farat e lirit: Nxjerr jashtë helmet, shkrin celulitin, ndihmon në humbje peshe!
Lexo po ashtu Pija shumë e dobishme nga farat e lirit: Nxjerr jashtë helmet, shkrin celulitin, ndihmon në humbje peshe!

Bëni qumështin e shijshëm nga farat e lirit të cilat janë burim i shëndetit!

Përbërësit:

– ¼ e filxhanit farëra liri,
– 6 gota ujë,
– 5 hurma pa bërthama,
– kanellë.

Përgatitja:

Në blender përzieni farat e lirit dhe ujin, pastaj kullojeni lëngun nëpërmjet gazës.

Qumështin e filtruar kthejeni në blender dhe shtoni hurmat e grira dhe kanellën.

Qumështi i këtillë është jashtëzakonisht i shijshëm dhe mund të pihet si lëng apo të shtohet në puding apo në ndonjë qullë mëngjesi. /Telegrafi/