Piqen në vetëm 15 minuta dhe janë shumë të shëndetshëm

Do të keni një vakt shumë të shijshëm, të shpejtë dhe të shëndetshëm.

Përbërësit:

– 200 g spinaq,
– 9 vezë,
– 150 g kërpudha,
– 100 ml qumësht,
– kripë,
– piper,
– 100 g kaçkavall.

Përgatitja:

Thyeni vezët në një enë dhe tundni.

Shtoni kërpudhat e fërguara, spinaqin e zier, kaçkavallin e grirë në rende, qumështin, kripën, piperin dhe përzieni mirë.

Lyeni kallëpin e mafinëve dhe hidheni përzierjen.

Vendosni nga një fetë kërpudhe në çdo mafinë.

Piqni në 180 gradë Celsius.

Ju bëfshin mirë! – transmeton Telegrafi.