LAJMI I FUNDIT:

‘Macja e famshme’ që jeton për 16 vjet në Aja Sofian e Stambollit është vendosur në izolim, pasi u sëmur

‘Macja e famshme’ që jeton për 16 vjet në Aja Sofian e Stambollit është vendosur në izolim, pasi u sëmur

Macja e famshme e Aja Sofia, Gli, është izoluar dhe po merr trajtim pasi u sëmur, tha të premten një deklaratë e postuar në llogarinë e saj në Instagram.

Reklama

“Të dashur miq, ja ku jam. Ka qenë një kohë e gjatë e heshtjes time …”, thuhej në një deklaratë në llogarinë zyrtare të Gli në Instagram, HagiaSophiaCat, shkruan DailySabah, përcjell Telegrafi.

Po sipas DailySabah, deklarata vuri në dukje se Gli do të qëndronte në një dhomë private sepse zemra e saj “nuk mund të përballojë më stresin dhe turmën”.

“Mos harroni, ilaçi më i mirë është dashuria”, shkruante më tej në deklaratë.

Macja Gli është fotografuar në Aja Sofia në Stamboll, Turqi, 2 korrik 2020.

Duke u konsideruar si një “mace e famshme”, Gli ka mbi 103,000 ndjekës në Instagram.

Ajo thuhet se ka jetuar në Aja Sofia për 16 vitet e fundit.

Me sytë e saj të gjelbër të shndritshëm, Gli u bë e preferuara në mesin e vizitorëve të Aja Sofia, duke përfshirë ish-presidentin e SHBA-së, Barack Obama, i cili u filmua duke e ledhatuar atë gjatë një udhëtimi në vitin 2009.

Dhe edhe pasi e kthyen strukturën e famshme në një xhami, autoritetet turke siguruan që Aja Sofia do të vazhdonte të mbetej shtëpia e Gli. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Gjermanët llogaritën se sa kushton rritja e një fëmijë deri në moshën 18 vjeçare

Gjermanët llogaritën se sa kushton rritja e një fëmijë deri në moshën 18 vjeçare

Interesante
Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Interesante
Një infermiere i tha një vajze dyvjeçare të humbiste peshë

Një infermiere i tha një vajze dyvjeçare të humbiste peshë

Fun
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Interesante
Kalo në kategori